1. Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

O harmonijnym doborze personalnym

Dyskusja w 'HPI Program - O harmonijnym doborze' rozpoczęta przez użytkownika Jola Rene, 26 Paź 2013.

Status tematu:
Jeżeli chcesz zobaczyć kolejne wpisy w tym temacie, musisz się zalogować.
 1. Jola Rene

  Jola Rene Twórczyni projektu

  Program HPI - [Holistyczna Idea Partnerstwa] to szeroko zakrojony projekt kreowania zgodnych związków i relacji międzyludzkich, opartych na harmonijnym doborze personalnym.
  W krajach m.in. Orientu i Dalekiego Wschodu istnieje w tym zakresie szeroka, od tysięcy lat ugruntowana wiedza i tradycje. Świat Zachodu zachłysnął się nauką, techniką, ale niestety, na proste podpowiedzi Natury i dorobek innych kultur w kwestiach dla człowieka najważniejszych, jakimi są szczęśliwe i trwałe związki i rodzina, jest głuchy i ślepy.

  Od przeszło dwudziestu lat staram się to zmienić i przybliżyć naszemu społeczeństwu starożytną sztukę doboru połączoną z osiągnięciami i możliwościami współczesnej nauki, techniki i rozwoju komunikacji międzyludzkiej. W naszym serwisie dla singli udostępnione są odpowiednie informacje i usługi, które pomagają rozpoznać i odszukać właściwe osoby do współpracy, miłości, przyjaźni...

  Ale również i tutaj, na tym forum przedstawiać będę wskazówki i instrumenty pomocne w nawiązywaniu harmonijnych, przyjaznych kontaktów. W ten sposób wolni i samotni uczestnicy BHC mogą tu zdobyć nie tylko pieniądze i pomoc, ale również trwałą, prawdziwą przyjaźń i miłość!
  Czego wszystkim zainteresowanym serdecznie życzę. :)


  HPI PROGRAM

  Podstawą do realizacji HPI Programu, analiz, opracowań i usług w zakresie doboru personalnego jest tzw. HPI System.

  Holistyczny System Idealnego Partnerstwa jest kompleksową metodą, opartą na syntezie wielokierunkowej i wielokulturowej wiedzy, metod i tradycji związanych z harmonijnym doborem ludzi, ich naturą, rytmami, biologią, temperamentem, charakterem i wzajemnymi ich zależnościami oraz na moim przeszło dwudziestoletnim doświadczeniu, obserwacjach i wnioskach.

  Bazę teoretyczną na jakiej opiera się HPI System, tworzą trzy główne filary. Są to:

  Astropsychologia
  Obszerny i zróżnicowany dział wiedzy związanej z rezonansem rytmów i energii, mającej swoje korzenie w różnych systemach astrologicznych, teorii żywiołów Natury, systemie kwadratu Lo'Shu, w numerologii, "Świętej Geometrii", Feng Shui, w kalendarzu Majów, itp. Na podstawie czasu urodzenia można nie tylko opisać pewne cechy, możliwości i predyspozycje człowieka, ale również określić jego relacje z innymi ludźmi lub z jaką urodzeniową grupą te relacje będą najlepsze...

  Biopowinowactwo
  Wynika z wzajemnego układu biorytmów dwóch osób. Biorytm wyznaczają trzy podstawowe indywidualne cykle (fizyczny, emocjonalny i intelektualny), rozpoczynające się w momencie urodzin. Ich układ w dużym stopniu determinuje nasze samopoczucie oraz ma wpływ na nasze funkcjonowanie, a także na relacje np. małżeńskie, co frywolnie, ale obrazowo wyraził Boy-Żeleński: "Bo w tym cały jest ambaras, żeby dwoje chciało naraz..." ):)
  Brak współgrania nastrojów, odmienność kondycji psychofizycznej, jest ewidentnym źródłem kłopotów i nieporozumień w wielu związkach i staje się częstą przyczyną ich rozpadu. Natomiast zgodne biopowinowactwo ma znaczący wpływ na porozumienie i harmonijne pożycie.

  Hematopsychologia
  Związek i wpływ grupy krwi na charakter, zdrowie i życie człowieka oraz na jego bliskie związki.
  Hematobioharmonia - tak określam niezwykle ważne, wręcz fundamentalne zagadnienia i zagrożenia dla naszej cywilizacji (sic!), związane ze zgodnym pod względem grup krwi doborem małżeńskim.

  astrops.jpg biopow.jpg hematops.jpg
  cdn.
  Ostatnio edytowane: 3 Lis 2013
Status tematu:
Jeżeli chcesz zobaczyć kolejne wpisy w tym temacie, musisz się zalogować.

Poleć tę stronę