1. Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

Cukierkowe Oszustwo - typu pobieraczka

Dyskusja w 'Ekonomia, prawo, gospodarka' rozpoczęta przez użytkownika Karolina Hirth, 19 Gru 2013.

Status tematu:
Jeżeli chcesz zobaczyć kolejne wpisy w tym temacie, musisz się zalogować.
  1. Karolina Hirth

Karolina Hirth Uczestnik BHC

Jak wiemy to Polska, więc oszustów nie trudno znaleźć w sieci i z tego co wiem, ludzie dają się zastraszać, więc dziś chce napisać, co może pewnie pomóc i choć nie jestem prawniczką, to kiedyś czytałam pewien artykuł i mam małą wiedzę na ten temat.

Ostatnio oszustwem jest strona, a raczej strony, które obiecują prezent czekoladowy.
    Jestem jakaś głupia chyba, bo nie rozumiem skąd się biorą źli ludzie? jak można być bez serca i świadomie krzywdzić ludzi? jak można z uśmiechem na twarzy oszukiwać ludzi? ja tego nigdy nie zrozumiem, jestem zbyt ograniczona, bo zła nie rozumiem, ale jest i to są fakty.

Np. taka ekipa, maja 2 nowe strony

3pierniki

3cukierki

http://kontakt24.tvn24.pl/temat,wyk...a-placic-abonament,108938,html?categoryId=496

http://kontakt24.tvn24.pl/temat,po-...y-sklep-identyczny,109036,html?categoryId=496

Oglądałam i przeczytałam ich regulamin, pisałam też na fb by mieć dowód, ale skasowali moje wiadomości i zablokowali mnie. (skasowali wszystkie niewygodne pytania) tej strony już nie ma, mają pewnie inne.
    vv8yjt.jpg

A teraz widać, że nie ma tego komentarza i jest inny.
    Bez tytułu.jpg

Teraz kilka moich rad i moich refleksji.....

Dawno dawno temu, kiedy w sieci rozrabiał Pobieraczek.pl siostra, lub mój tata skorzystali chyba ze strony i zapomnieli o tym. Po pewnym czasie do nasz przyszły jakieś groźby od Pobieraczka. z 20kartek A4, jakieś pisma, pieczątki, odliczenia, faktury i wezwania do zapłaty, pod groźbą komornika i sądu (do zapłaty było 300zł i mama była przestraszona) Wyglądało to dość poważnie i groźnie, ale na szczęście przeczytałam o tym artykuł i znałam temat. Więc kazałam mamię schować te papiery jako dowód i olać to. Minęło 3lata i jest spokój.

A oto co wiem....
    1. W internecie jest pewien haczyk, że osoby niepełnoletnie nie mogą żadnych umów podpisać, bez zgody rodziców. Czyli nie może nikt niepełnoletniej osoby zmusić do płacenia, na podstawie wirtualnych umów.

2. Co za tym idzie, nikt nie może podpisywać umów przez internet, bo nie wiadomo czy to dziecko, czy dorosły (wystarczy zobaczyć jak działają banki - przysyłają umowę do domu, papierową i od czasu otrzymania można zrezygnować w 10 dni)

3. Nie można też wyciągać od ludzi kasy, bez produktu, lub usługi, czego nie zapewniają oszuści.

Więc wniosek jest taki, że oni opierają się na strachu i presji ludzi, niewiedzy ich. Będę grozić, straszyć, przyciskać papierami, mailami, ale nic więcej nie mogą zrobić. Dlatego radzę to olać, zachować to co wysyłają jako dowód, w razie czego by ich udupić. Ale nie płacić im nic, bo nie jesteśmy nic im winni, nie podpisaliśmy umowy, to nie mamy zobowiązań. Więc jak grozą, to powiedzieć, ok, to czekamy na rozprawę i zachowuje te wiadomości na dowód. Wtedy to oni powinni się bać i przestaną dręczyć.

Dodatkowo, jeśli ktoś się nabrał, to napisać im w odpowiedzi na potwierdzenie zakupu, że rezygnujemy z ich zamówienia. Jest to także dowód, tak mi się wydaje.

Pamiętajcie także, że nikt nie może wymusić od was płacenia za nic w internecie, nawet jak kupujemy kursy, to mamy według prawa 10 dni, na żądanie zwrócenia 100% inwestycji. To nie dziki zachód.

mam nadzieje że pomogłam i dziękuje za komentarz :) i proszę o polubienia :D zbieram je.
    Ostatnio edytowane: 28 Gru 2013
Status tematu:
Jeżeli chcesz zobaczyć kolejne wpisy w tym temacie, musisz się zalogować.

Poleć tę stronę